Щорічно в Україні, з 25
листопада до 10 грудня включно,
проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яку ініціював Перший всесвітній інститут жіночого лідерства у 1991 році. Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
В гімназійній бібліотеці презентована книжкова виставка творів світових авторів
“Всі ми різні –
всі ми рівні”, де йдеться про порушення прав дорослих і дітей
13 - 19 грудня в Україні вперше відбувся Національний тиждень читання, запроваджений Українським інститутом книги за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України. Основне завдання проведення тижня — залучити дітей до читання, домогтися щоб друковане слово – книга, газета, журнал – стали їх постійною потребою..

Вікторина
Кожна команда отримує по 5 питань. Команда, яка виконає питання першими отримує медаль «1 місце», друга - медаль «2 місце», третя - медаль «3 місце».
1. Дерево - не дерево, а листки має.
2. Заклад, у якому зберігаються та видаються для тимчасового користування книги.
3. Де створюються книги?
4. Хто ілюструє, оформляє книги?
5. Словники, в яких пояснюється написання слів?
6. Як називають людину, яка працює в бібліотеці?
7. Як називається бібліотека, яку збирають удома?
8. Хто автор казки «Рукавичка» ?
9. Картка, у яку записуються дані читача і ведеться облік книг.
10. Людина, яка відвідує бібліотеку?
11. Бібліотека, яка обслуговує вчителів і учнів?
12. Книги, у яких є автор?
13. Як називаються книги, за якими учні вивчають навчальний предмет?
14. Магазин, у якому можна придбати книги.
15. Що зберігається у шкільній бібліотеці?
До 300 річчя від дня народження Григорія Савича Сковороди (1722-1794),
українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, музикантаДо Дня ЗСУ онлайн-виставка
На заміну втрачених читачами книг
бібліотека поповнилася новими
Пропонуємо прочитати на зимових канікулах.
Виставка для учнів початкової школи
До Міжнародного дня рідної мови
Опануй мову онлайн: 10 корисних ресурсів для вивчення української
- Курс на Prometheus. ...
- “Мова — ДНК нації”. ...
- Заняття від Українського католицького університету. ...
- Освітній хаб міста Києва. ...
- Відеокурси від Є-мова та sweet.tv. ...
- Заняття в YouTube. ...
- Експрес-уроки від Олександра Авраменка. ...
- Тренажер з правопису української.
До 200 річчя видатного педагога та дитячого письменника“Казки українською:
Костянтин Ушинський”
3 квітня 2023 року виповнюється 105 років від дня народження Олеся (Олександра) Терентійовича Гончара (1918-1995) – видатного українського письменника, літературного критика, громадського діяча, лауреата Шевченківської премії, Героя України (2005, посмертно).
Бібліотека презентує його знаменитий роман «Собор».
У січні 2023 року виповнилося 50 років виходу даного твору Олеся Гончара.
Близнець Віктор Семенович
(10 квітня 1933 — 2 квітня 1981) —
український письменник-прозаїк.
1988 року письменникові Близнецю Віктору Семеновичу посмертно було присвоєно звання лауреата літературної премії імені Лесі Українки, а 2003 року Міжнародним освітнім фондом імені Ярослава Мудрого започатковано Літературну премію «Звук павутинки» імені Віктора Близнеця.
Найталановитішими і найпопулярнішими вважаються книжки Віктора Близнеця для дітей. Усе написане Віктор Семенович пропускав через свою душу і серце.
Герої його творів усвідомлюють себе особистостями, знають, що таке справжня дружба, готові захистити слабшого, живуть у злагоді з довкіллям.
Читайте в нашій бібліотеці
“ Земля світлячків"
Якщо ти ніколи не чув про лісових стовусів і тривусів, час завітати до Сиза XXII. Він же від роду Стовус відчинить перед тобою двері свого знаменитого музею. Заведе вас у підземелля, покаже «Коси русалок» і «Рибу-мішкорот» - свої найдорожчі скарби. А потім почне свою химерну оповідь про перемогу над страшним Магавою та
його прибічниками («Земля світлячків»).
“Хлопчик і тінь”
До книжки увійшли кращі твори відомого українського письменника, лауреата Республіканської літературної премії імені Лесі Українки — повісті «Мовчун», «Звук павутинки», «Хлопчик і тінь», повість-казка «Земля Світлячків», що здобули велику популярність як у юних, так і в дорослих читачів, та своєрідна автобіографія.
Романтична піднесеність, віра в незнищенність добра, глибокий психологізм і надзвичайно самобутня образна палітра — визначальна риса цих творів.
23 rdsnня майже у 200 країнах світу святкується Всесвітній день книги і авторського права.
До цієї дати в бібліотеці створена книжкова виставка «Книги ювіляри 2023 року»
Презентуємо книгу
24 травня науковці різних країни відзначають День слов’янської писемності й культури. Це свято приурочують до дня вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – слов’янських просвітителів та провідників християнства.
Кирило (мирське ім'я Костянтин) і його найстарший брат Мефодій народились у ІХ столітті в місті Солунь (нині Салоніки, Греція) в сім'ї воєначальника.
Кирило створив слов'янську абетку на основі грецької, яку, щоб передати фонетичні особливості слов'янської звукової системи, суттєво змінив, доповнивши новими буквами, запозиченими з глаголиці. Цей алфавіт поширився у східних і південних слов’ян, отримавши в честь засновника назву «кирилиця».
Одночасно зі створенням абетки брати працювали над перекладом зі старогрецької мови на старослов’янську Євангелія та Псалтиря. Загалом Кирило й Мефодій переклали значну кількість книг, що стало передумовою започаткування слов'янських літературних мов і книжкової справи. Найдавнішою точно датованою кириличною книгою є давньоруське Остромирове Євангеліє (1057).
На основі кирилиці створені абетки слов’янських мов: української, білоруської, болгарської, македонської, сербської, російської, чорногорської.
Вперше День слов’янської писемності і культури було відзначено у 1863 році на честь 1000-річчя створення слов’янської абетки.
У всьому світі 9 листопада відзначається Міжнародний день проти фашизму і антисемітизму, як день, коли відбулася перша масова акція фізичного насильства Третього рейху по відношенню до євреїв.
До цієї дати пропонуємо прочитати:
Немає коментарів:
Дописати коментар